Connect with us

Filmy

Ako druhý Captain America prekonal Avengerov

Marvel at its finest. Captain America si lepšie filmové spracovanie ani nemohol priať. Keby ste mi po premiére Avengers povedali, že ten Captain America, ktorého som videl raz a neželám si ten počet navyšovať, príde v sequeli s tak grandióznym nástupom, že Avengerov prekoná, vysmial by som vás. Hopla. Bratom Russovým sa to podarilo a to s veľkou noblesou. Premietanie som si náramne užil a jedinou chybičkou bol len týpek so snapbackom (mal ho samozrejme počas celého filmu), ktorý si spieval Pharellovo Happy a celé dve hodiny vysvetľoval svojmu mladšiemu bratovi udalosti filmu popri žuvaní popcornu a chlípaní koly. Fakt dík, ty bastard.

Keď sa zamyslíme nad filmami Marvelu, ani jeden by sa nedal vyložene nazvať čistou komiksovkou. Presne toto isté predniesol aj riaditeľ, Kevin Feige. Že neveríte? Thor zastupuje fantasy, Iron Man úsmevný akčný film s hlavnou postavou ako vizionárom, Incredible Hulk bol zmesou všetkého možného a nakoniec je tu druhý Captain America, ktorý plne prebral základy politického thrilleru. Robert Redford sa ako vysokopostavený muž v S.H.I.E.L.De cítil ako doma a niet sa čomu čudovať. Nakoniec podobné roly sú v jeho filmografii prehustené.

Ako prvé zhodnotíme akciu, nakoniec sa jedná o jeden z najlepšie zvládnutých akčných filmov posledných rokov. Okrem potrebných a nevyhnutných mega-explozií si užijete každú prestrelku, nábehy Capa (čítaj Kepa, nemyslíme predsa to zvieratko), ktorý likvidoval nepriateľov na milión atraktívnych spôsobov či nervy-drásajúce naháňačky. Práve ich choreografie boli skvelé, navyše výborne zachytené kamerou, takže si ich naplno vychutnáte bez chaotických záberov. Za to teda mocné díky. Akcia ale nikdy neunavuje, neprichádza stereotyp, keďže postupne graduje a odhaľuje nové prvky. Konkrétne sa dostávame od likvidácie pirátov cez vyraďovanie nespočetného množstva elitných vojakov kým iným, než Captainom Americom, a nakoniec prichádza skvelý Winter Soldier a sympatický Anthony Mackie ako Sam alias Falcon. Zhrnuté a podčiarknuté, budete sa baviť, pričom (ako fanúšikovi komiksov) vám príde nereálna či smiešna snáď len jedna scéna. Zasadiť Falcona podľa komiksovej predlohy bol skvelý ťah a dúfam, že ho ešte uvidíme. Postava je skvelo napísaná, obsadená sympatickým a hlavne schopným hercom (rovnako ako Crossbones) a vedie zaujímavé dialógy. Tie sú plné zvratov, patriotických ale i špionážnych výlevov (tie ale dávajú zmysel a nepôsobia smiešne) a hlavne vtipu.Film však nesrší humorom ako Avengeri, ktorých po treťom Iron Manovi a druhom Captainovi America pokladám ako detský predkrm pred tým, čo má ešte len prísť. Vtipné situácie, štipľavé komentáre či pár úsmevných momentov od každej postavy vám však zaručí zábavu.

Na rade je pohľad na Steva Rogersa aka Captaina Americu. Filmom sa tiahnu jeho vnútorné, psychologické problémy a taktiež prichádza aj na to, že vôbec nie je mimozemšťan a smrť môže prísť kedykoľvek. Steve sa snaží vyrovnať so svojim osudom a skokom v čase, no príliš sa mu to nedarí. Podstatné ale je, že okrem smrti všetkých priateľov sa mu 21. storočie celkom páči (meh, ja viem, trochu sadistické). Snaží sa doháňať zmeškané, no nevie sa odlepiť od minulosti a ani od Peggy, na ktorú v snímke narazíte možno aj viac, než len flashbackmi. No nie je jediný duch minulosti. Keď sa totižto Cap dozvedá, kto je v skutočnosti Winter Soldier, nastane v ňom veľká vnútorná dilema. Nielenže má problémy počúvať rozkazy S.H.I.E.L.D.u či Nicka Furyho, dokonca mu ani vojenský život už nevonia tak, ako kedysi. Ak ste čítali komiksovú predlohu, veľa z príbehových zvratov mať nebudete, avšak ako to približne dopadne, si viete predstaviť aj sami, hoci, zase tak klišé to nebolo.

V priebehu filmu sa postupne dozvedáme, že S.H.I.E.L.D. už viac nie je bezpečný a do jeho základov prenikli členovia HYDRY. Tá vyrástla Furymu rovno pod nosom, no príde na to príliš neskoro. Organizácia je skompromitovaná a pádu sa nedá zabrániť. Udalosti tohto filmu nás posúvajú vpred míľovými krokmi a pokojne ho môžete pokladať za Avengers 1.5. Hrdinov je tu dosť a megalomanské pojatie filmu tomu náramne dopomáha. Okrem spomínanej akcie a epickosti filmu čo sa monumentálnosti či rozmanitostí udalostí a prostredia týka, dostanete aj rozumné dialógy, ktoré vás potešia a jednoducho dostanú do deja. Sentimentálni diváci sa potešia zosilneniu vzťahov medzi jednotlivými postavami, tí náročnejší budú preklínať rozhodnutie Marvelu neangažovať, či úplne ignorovať ostatných Avengerov v akejkoľvek sólovke (cameo by bolo viac, než na mieste).

Čo dodať? Hudba vás povedie skvelou a nepretržitou akciou. Chris Evans je úžasný Steve Rogers a ešte lepší Captain America a vedľajšie postavy, ako aj celkový dej vás určite vtiahnu. Síce som veľký fanúšik Marvelu, hlavne čo sa filmov týka, no myslím, že ak Thor: The Dark World odo mňa dostal 3/5, strhujúci Captain America: Winter Soldier spravodlivo dostane 4/5 (z pohodlia domova a bez 3D by to po druhom videní pokojne mohlo byť aj 4,5 bodov). Ako celok film funguje lepšie, než Avengeri, ale či prekonal aj Iron Mana 3 s mojim milovaným Downeym, to sa asi tak skoro a len po prvom videní nedozviem. Kino berte ako povinnosť, nemusíte byť vôbec fanúšikom komiksov.

PS: Počkajte si na obe potitulkové scény. Tempo je nasadené, snáď Marvel nepribrzdí.

PS2: Snažte sa vyhnúť 3D a dabingu, mne sa podarilo vyhnúť len dabingu. 3D nepridáva filmu absolútne žiadnu hodnotu a vôbec som nezaregistroval, že sa nepozerám na 2D, akosi to ucítila len moja peňaženka.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Filmy

Benedict Cumberbatch je Doctor Strange !

Benedict Cumberbatch, ktorého môžete poznať z anglického seriálu “Sherlock,” alebo filmu The Hobbit: The Desolation of Smaug, podpísal podľa portálu Deadline zmluvu s Marvel Studios a stane sa hlavnou postavou v nadchádzajúcom filme Doctor Strange!

Doctor Strange je postava, ktorú vytvoril Stan Lee a Steve Ditko, prvýkrát sa objavila v roku 1963 v komikse “Strange Tales” #110. V príbehu sledujeme osud postavy Stephena Stranga (spomínaného aj vo filme Captain America: The Winter Soldier), brilantného neurochirurga, ktorý stratí pri autonehode cit v rukách. Kvôli tejto nehode už nemôže ďalej vykonávať prácu lekára, a tak sa vydá hľadať liek. Avšak nevie, že namiesto uzdravenia sa z neho stane “Master of the Mystic Arts”.

Marvel zatiaľ oficiálne nepotvrdil dátum premiéry tohto filmu, ale môžme očakávať, že tak urobí v najbližšej dobe. Podľa dohadov to bude 8. júl 2016.

pozrite si plagáty vytvorené fanúšikmi

doctor strange fan poster doctor strange fan poster
Zdroj: ComingSoon.net

Continue Reading

Filmy

[Prvý trailer] Avengers: Age of Ultron

Marvel vypustil prvý trailer k nadchádzajúcemu pokračovaniu Avengerov s podtitulom Age of Ultrom. Máme možnosť vidieť okrem iného nových členov teamu Quicksilver a Scarlet Witch, nový oblek Iron Mana – Hulkbuster a hlavného nepriateľa Ultrona.

Film bude mať premiéru 1. mája 2015

Continue Reading

Filmy

DC predstavilo 9 nových filmov !

DC Comics a Warner Bros. dnes odhalili filmy a chcú mu odkázať Marvelu, že sa ich vôbec neboja !

Predstavenie 8 nových filmov, ktoré sú naplánované na roky 2016 až 2020 neprekvapili iba potvrdili väčšinu špekulácií. Stalo sa tak deň po tom ako sa objavili informácie o tom, že Marvel sa chystá adaptovať komiksovú predlohu Civil War a to hneď vo filme Captain America 3 (2016) v ktorm by sa okrem iných mal objaviť vo veľkej úlohe aj Robert Downey Jr. (Iron Man).

Pozrite si tede to čo nás čaká a neminie zo sveta DC:

2016

  • Batman v Superman: Dawn of Justice (Henry Cavil – Superman, Ben Affleck – Batman, Gal Gadot – Wonder Woman)
  • Suicide Squad (inač známe ako Task Force X – čo by malo byť DC ekvivalentom k úspešnému filmu Guardians of the Galaxy)

2017

  • Wonder Woman (v hlavnej úlohe Gal Gadot)
  • Justice League (prvý časť – režisér Zack Snyder)

2018

  • The Flash (v hlavnej úlohe Ezra Miller)
  • Aquaman (v hlavnej úlohe Jason Momoa)

2019

  • Shazam (Dwayne “The Rock” Johnson – Black Adam)
  • Justice League 2 (režisér Zack Snyder)

2020

  • Cyborg (v hlavnej úlohe Ray Fisher)
  • Green Lantern

Ďaľšie, ešte zatiaľ nepredstavené filmy by mali byť samostatný film Batman a druhé pokračovanie Man of Steel, ktoré by mali byť tiež v kinách medzi rokmi 2016-2020 takže sa môžeme tešiť aj na prípady kedy budú až 3 filmy za rok od DC.

Continue Reading

Facebook

Title

Seriály3 years ago

Nový trailer na seriál LOKI je tu!

Marvel Studios zverejnilo trailer k Loki, svojmu tretiemu seriálu na Disney +.

Filmy10 years ago

Benedict Cumberbatch je Doctor Strange !

Benedict Cumberbatch, ktorého môžete poznať z anglického seriálu “Sherlock,” alebo filmu The Hobbit: The Desolation of Smaug, podpísal podľa portálu...

Filmy10 years ago

[Prvý trailer] Avengers: Age of Ultron

Marvel vypustil prvý trailer k nadchádzajúcemu pokračovaniu Avengerov s podtitulom Age of Ultrom. Máme možnosť vidieť okrem iného nových členov...

Filmy10 years ago

DC predstavilo 9 nových filmov !

DC Comics a Warner Bros. dnes odhalili filmy a chcú mu odkázať Marvelu, že sa ich vôbec neboja ! Predstavenie...

Seriály10 years ago

Fox údajne plánuje X-Men seriál

Bola to iba otázka času kedy príde na televíznu scénu seriál z prostredia X-Men. Podľa portálu Bleeding Cool, sa štúdio...

Filmy10 years ago

Deadpool film bude súčasťou X-Men Universe

Po dlhom čakaní bolo ohlásené (aj pod nátlakom fanúšikov), že film Deadpool bude. Scenárista filmu “X-Men: Days of Future Past” – Simon Kinberg potvrdil,...

Filmy10 years ago

InfoGrafika: premiéra Marvel & DC filmov

Portál IGN vytvoril prehľadnú infografiku o budúcich filmoch založených na komiksových superhrdinoch. Filmy sú zoradené podľa dátumu premiéry. Nájdete tu filmy od...

Seriály10 years ago

Arrow – veľké novinky a nový trailer

V poslednej dobe vychádzajú na povrch nové informácie ohľadom pripravovanej série Arrow. Nové postavy, oblek a vďaka San Diego Comic-con...

Seriály10 years ago

Firestorm a Captain Cold (The Flash)

Zdá sa, že Barry Allen bude mať v novom seriáli nových známych. Podľa oficiálneho vyhlásenia zo strany DC Comics sa...

Filmy10 years ago

Jason Momoa ako AQUAMAN je správna voľba

Aktualita o tom, že bol pravdepodobne Jason Momoa obsadený do filmu Batman v Superman a krátky pohľad na to prečo...

Trending

Copyright © 2021 ON Digital s.r.o.