Connect with us

Filmy

Justice League: War

Animovaný film z dielne DC sa zameriava na zrodenie jej najslávnejších hrdinov do jedného celku menom Justice League. Film vychádza z predlohy New 52, ktorá odštartovala koncom roku 2011 ako reštart kontinuity a prilákanie nových čitateľov.

Zatiaľ, čo Warner Bros. zápasí s filmovým pokračovaním Man of Steel 2 (Batman vs. Superman), ktorý má byť začiatkom pre filmové spracovanie Justice League, samotné DC uviedlo animovaný film pre hard-core fanúšikov už teraz. Naneštastie si film zaslúžil podľa nás viac pozornosti scenáristov, pretože oproti predchádzajúcim animovaným filmom to bol iba ľahký odvar, čo skôr hovorí o vysoko nastavenej latke ako o nekvalitnom filme.

Príbeh

*spoilers*

Ako sme už spomínali, príbeh čerpá z komiksovej predlohy Justice League – New 52 od Geoffa Johnsona a Jima Leeho. Príbeh sa odohráva v období, kedy sa temný rytier – Batman a Green Lantern doteraz nestretli a iba čo to o sebe počuli. V rovnakej pozícii je aj kryptonský cudzinec – Superman, ktorý žije v Metropolise.

Čoskoro však musia spojiť sily dokopy, aby zachránili zem pred neznámymi tvormi, ktoré začali inváziu na Zem a unášať ľudí cez záhadné portály. Ak ste čítali komiks, viete, že za touto armádou stojí Darkseid, ktorý chce terraformovať Zem a zmeniť ju na čisto organický materiál skôr ako dopoviete “Shazam”.

Presne tak, superhrdina Shazam sa v tomto filme objavuje po boku Batmana, Supermana, Flasha, Green Lanterna a Wonder Woman. Ak sa vám to zdá čudné, nie ste sami. V originálnej predlohe sa Justice League skladal ešte aj z Aquamana, ale toho nahradil v tomto filme Shazam, pretože DC mu venuje samostatný film a pripadalo im asi priveľa, aby sa objavil až v dvoch filmoch za sebou. Vo filme objavujeme aj origin story jedného člena Justice League, ktorým je Cyborg. Najskôr futbalista a neskôr chodiaci terminátor.

Malá iskra, ktorá sa zjaví skoro všetkým v očiach pri kontakte s amazonkou Wonder Woman, sprevádza celý film s nádychom humoru“mačizmu”. Nespútaná amazonka však opätuje túto náklonnosť iba jednému z nich, konkrétne mužovi z ocele – Supermanovi. Rivalstvo o boj na pozíciu lídra skupiny sa odohráva medzi Batmanom a Green Lanternom, čo znova privádza do filmu humor a uštipačné poznámky. Supermanovo postavenie vo filme bolo veľmi netradičné a prišlo mi však trochu povýšenecké.

Hlavnou výhodou animovaných filmov, teda okrem menších nákladov na výrobu je to, že superhrdinovia môžu využiť schopnosti, ktoré im boli dané v komikse bez zbytočného vymýšľania, ako to spracovať, aby to vyzeralo reálne. Film predpokladá, že divák je ako tak oboznámený s origin story väčšiny superhrdinov, aj keď nie každý v našich končinách od začiatku vie kto je Bill Batson alias Shazam.

Záver

Príbeh nebol natoľko bohatý ako jeho komiksová predloha, dialógy superhrdinov s Darseidom boli v komikse potešením pre oči a myseľ. Vo filmovom spracovaní však chýbalo hlbšie pochopenie zámerov Darseida a zároveň jeho veľké nedocenenie ako jedného z najväčších zloduchov (villains) v tomto universe. Posledné filmy z dielne DC nastavili očakávania tak vysoko, že len ťažko sa dali splniť, i keď samotný film bol veľmi dobre spracovaný. DC znova ukázalo, že je jedným z najlepších, pokiaľ sa jedná o animované filmy, a už ani mi sa nemôžeme dočkať na najbližší film Son of Batman.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Filmy

Benedict Cumberbatch je Doctor Strange !

Benedict Cumberbatch, ktorého môžete poznať z anglického seriálu “Sherlock,” alebo filmu The Hobbit: The Desolation of Smaug, podpísal podľa portálu Deadline zmluvu s Marvel Studios a stane sa hlavnou postavou v nadchádzajúcom filme Doctor Strange!

Doctor Strange je postava, ktorú vytvoril Stan Lee a Steve Ditko, prvýkrát sa objavila v roku 1963 v komikse “Strange Tales” #110. V príbehu sledujeme osud postavy Stephena Stranga (spomínaného aj vo filme Captain America: The Winter Soldier), brilantného neurochirurga, ktorý stratí pri autonehode cit v rukách. Kvôli tejto nehode už nemôže ďalej vykonávať prácu lekára, a tak sa vydá hľadať liek. Avšak nevie, že namiesto uzdravenia sa z neho stane “Master of the Mystic Arts”.

Marvel zatiaľ oficiálne nepotvrdil dátum premiéry tohto filmu, ale môžme očakávať, že tak urobí v najbližšej dobe. Podľa dohadov to bude 8. júl 2016.

pozrite si plagáty vytvorené fanúšikmi

doctor strange fan poster doctor strange fan poster
Zdroj: ComingSoon.net

Continue Reading

Filmy

[Prvý trailer] Avengers: Age of Ultron

Marvel vypustil prvý trailer k nadchádzajúcemu pokračovaniu Avengerov s podtitulom Age of Ultrom. Máme možnosť vidieť okrem iného nových členov teamu Quicksilver a Scarlet Witch, nový oblek Iron Mana – Hulkbuster a hlavného nepriateľa Ultrona.

Film bude mať premiéru 1. mája 2015

Continue Reading

Filmy

DC predstavilo 9 nových filmov !

DC Comics a Warner Bros. dnes odhalili filmy a chcú mu odkázať Marvelu, že sa ich vôbec neboja !

Predstavenie 8 nových filmov, ktoré sú naplánované na roky 2016 až 2020 neprekvapili iba potvrdili väčšinu špekulácií. Stalo sa tak deň po tom ako sa objavili informácie o tom, že Marvel sa chystá adaptovať komiksovú predlohu Civil War a to hneď vo filme Captain America 3 (2016) v ktorm by sa okrem iných mal objaviť vo veľkej úlohe aj Robert Downey Jr. (Iron Man).

Pozrite si tede to čo nás čaká a neminie zo sveta DC:

2016

  • Batman v Superman: Dawn of Justice (Henry Cavil – Superman, Ben Affleck – Batman, Gal Gadot – Wonder Woman)
  • Suicide Squad (inač známe ako Task Force X – čo by malo byť DC ekvivalentom k úspešnému filmu Guardians of the Galaxy)

2017

  • Wonder Woman (v hlavnej úlohe Gal Gadot)
  • Justice League (prvý časť – režisér Zack Snyder)

2018

  • The Flash (v hlavnej úlohe Ezra Miller)
  • Aquaman (v hlavnej úlohe Jason Momoa)

2019

  • Shazam (Dwayne “The Rock” Johnson – Black Adam)
  • Justice League 2 (režisér Zack Snyder)

2020

  • Cyborg (v hlavnej úlohe Ray Fisher)
  • Green Lantern

Ďaľšie, ešte zatiaľ nepredstavené filmy by mali byť samostatný film Batman a druhé pokračovanie Man of Steel, ktoré by mali byť tiež v kinách medzi rokmi 2016-2020 takže sa môžeme tešiť aj na prípady kedy budú až 3 filmy za rok od DC.

Continue Reading

Facebook

Title

Seriály3 years ago

Nový trailer na seriál LOKI je tu!

Marvel Studios zverejnilo trailer k Loki, svojmu tretiemu seriálu na Disney +.

Filmy10 years ago

Benedict Cumberbatch je Doctor Strange !

Benedict Cumberbatch, ktorého môžete poznať z anglického seriálu “Sherlock,” alebo filmu The Hobbit: The Desolation of Smaug, podpísal podľa portálu...

Filmy10 years ago

[Prvý trailer] Avengers: Age of Ultron

Marvel vypustil prvý trailer k nadchádzajúcemu pokračovaniu Avengerov s podtitulom Age of Ultrom. Máme možnosť vidieť okrem iného nových členov...

Filmy10 years ago

DC predstavilo 9 nových filmov !

DC Comics a Warner Bros. dnes odhalili filmy a chcú mu odkázať Marvelu, že sa ich vôbec neboja ! Predstavenie...

Seriály10 years ago

Fox údajne plánuje X-Men seriál

Bola to iba otázka času kedy príde na televíznu scénu seriál z prostredia X-Men. Podľa portálu Bleeding Cool, sa štúdio...

Filmy10 years ago

Deadpool film bude súčasťou X-Men Universe

Po dlhom čakaní bolo ohlásené (aj pod nátlakom fanúšikov), že film Deadpool bude. Scenárista filmu “X-Men: Days of Future Past” – Simon Kinberg potvrdil,...

Filmy10 years ago

InfoGrafika: premiéra Marvel & DC filmov

Portál IGN vytvoril prehľadnú infografiku o budúcich filmoch založených na komiksových superhrdinoch. Filmy sú zoradené podľa dátumu premiéry. Nájdete tu filmy od...

Seriály10 years ago

Arrow – veľké novinky a nový trailer

V poslednej dobe vychádzajú na povrch nové informácie ohľadom pripravovanej série Arrow. Nové postavy, oblek a vďaka San Diego Comic-con...

Seriály10 years ago

Firestorm a Captain Cold (The Flash)

Zdá sa, že Barry Allen bude mať v novom seriáli nových známych. Podľa oficiálneho vyhlásenia zo strany DC Comics sa...

Filmy10 years ago

Jason Momoa ako AQUAMAN je správna voľba

Aktualita o tom, že bol pravdepodobne Jason Momoa obsadený do filmu Batman v Superman a krátky pohľad na to prečo...

Trending

Copyright © 2021 ON Digital s.r.o.