Connect with us

Filmy

Najlepšie obsadenie v Marvel filmoch

Pripravili sme si pre Vás zoznam podľa nás najlepšieho obsadenia hercov vo filmoch so superhrdinmi od Marvelu.

10. Hayley Atwell ako Peggy Carter

Captain America: The First Avenger (2011)

Príbeh Peggy Carter počas druhej svetovej vojny, kde vystupovala ako vojak amerického odboja v komikse a ako britská agentka na filmovom plátne. V oboch prevedeniach bola však tvrdá emancipovaná žena. Hayley Atwell mala svoje kúzlo a chceli sme vidieť viac z tejto postavy vo filme. (Držíme palce, aby sa agent Carter pretvoril do televíznej show ako sme informovali.)

9. Mark Ruffalo ako Bruce Banner (Hulk)

The Avengers (2012)

Ed Norton bol príliš chladný, Eric Bana bol zasa príliš akčný, ale tretí, Bruce Banner, bol akurát. Mark Ruffalo priniesol šmrnc do jedného z najtvrdších superhrdinov, ktorí sa objavili na veľkom plátne. Hrať Bruce Bannera nie je dar ale prekliatie. Tažká úloha, zvládnuť vžitie sa do postavy Bruca a odovzdať sa divákom, aby Vás mali ešte aj radi. Sme veľmi spokojný ako Ruffalo zvládol zahrať zeleného Hulka a dúfame, že ešte niekoľko filmov aj Hulkom zostane.

8. Ian McKellen ako Magneto

X-Men (2000), X2 (2003), X-Men: The Last Stand (2006)

McKellen mal 60 rokov, keď si vo filme X-Men zahral úhlavného nepriateľa. Dlho velebený ako jeden z popredných britských hercov, uchopil úlohu veľmi dobre a pridal postave vážnosť. Ako jeden z prvých homosexuálnych hercov vybudoval svoju filmovú kariéru až po oznámení, že je gay.

Rila Fukushima ako Yukio

The Wolverine (2013)

Nenechajte sa oklamať mladou tvárou Fukushima, je rovnako tvrdá ako Yukio v komikse, ktorá sa sama menuje do pozície Wolverinovho bodyguarda. Veľké mutantské schopnosti jej síce dané neboli, ale Fukushima pochopila, že všetko, čo potrebuje jej postava bol správny prístup a možno aj cool meč 🙂

6. Chris Evans ako The Human Torch / Captain America

Fantastic Four (2005), Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007)
Captain America: The First Avenger (2011), The Avengers (2012)

Evans prekvapil svojou zmenou superhrdinu na Captain America – vždy sa zdal skôr ako pojašený fešáčik, než aby mohol hrať strážcu slobody. Napriek tomu to zvládol brilantne a je to o to viac prekvapujúce, keďže bol ako stvorený na jeho predošlú Marvel postavu vo filme Fantastic Four. V tomto období sme schopní veriť, že Evans by mohol zahrať akéhokoĺvek superhrdinu.

5. Andrew Garfield ako Spider-Man

The Amazing Spider-Man (2012)

Tobey Maguire bol dobrý herec, ale úplne mu nesadol pavúčí oblek, kedže bol lepší Peter Parker ako Spider-Man v trilógii od režiséra Sama Raimiho. Jeho nasledovník, Andrew Garfield, priniesol do úlohy určitý “geek” nádych do série The Amazing Spider-Man od Marca Webba. Má správnu stavbu tela, tú správnu tvár a vyvoláva pocit zraniteľnosti, ktorý dodáva postave vierohodnosť. Zdieľa to dobré z oboch strán, Spider-Manov exhibicionizmus a zmysel pre zodpovednosť Peter Parkera . Dúfame, že dostane scenár a filmy hodné jeho talentu.

4. Robert Downey, Jr. ako Iron Man

Iron Man (2008), Iron Man 2 (2010) The Avengers (2012) Iron Man 3 (2013)

Ak by sme chceli niekoho nazvať zakladateľom Marvel Cinematic universe, nebol by to nik iný ako Robert Downey, Jr. Pred ním nemal Marvel v podstate nič. Dve najznámejšie značky doposiaľ boli X-Men a Spider-Man. Downey priniesol do povedomia superhrdinov pre širokú verejnosť aj pre tých, ktorí nemali o superhrdinov záujem. Downeyho výkon sa dokonca odzrkadlil aj na nadobudnutí sebavedomia na spustenie toho najlepšieho z Marvel comics na plátna kín – The Avengers.

3. Idris Elba, Jaimie Alexander, Tom Hiddleston, Chris Hemsworth ako Asgardians

Thor (2011), The Avengers (2012), Thor: The Dark World (2013)

Keby sme ich chceli menovať osobitne, zabralo by nám to veľkú časť nášho zoznamu, a preto sme sa ich rozhodli spojiť. Idris Elba priniesol vážnosť a hĺbku k úlohe Heimdalla, Jaimie Alexander ako Sif nastavila vysokú laťku pre nasledujúce filmy so superhrdinkami. Tom Hiddleston premenil Lokiho z málo výraznej postavy do jednej z najzapamätateľnejších postáv na obrazovkách posledného desaťročia. A potom tu máme samozrejme pána hromu – Thor. Chris Hemsworth však nedostáva pocty, akej by si zaslúžil. Nie je ľahké, aby vystúpenie Thora vyzeralo tak ikonicky a zároveň reálne a to sa práve Chrisovi podarilo.

2. Hugh Jackman ako Wolverine

X-Men (2000), X2 (2003), X-Men: The Last Stand (2006), X-Men Origins: Wolverine (2009), The Wolverine (2013)

Povedzme si na rovinu, je príliš vysoký, ale to je asi tak všetko, čo mu dokážeme vytknúť. Hugh Jackman je proste Wolverine – cigary, mračenie, grimasy… Hugh má ocenenie ako najdlhšie hrajúci herec jedného superhrdinu vo filmoch, ktorých je dokopy už 7 (ak rátame cameo v X-Men: First Class a aj X-Men: Days of Future Past). Ak Robert Downey Jr. spravil Marvel známym, tak Jackman spravil Marvel nezabudnuteľným. Priviedol nespočetne veľa divákov k obrazovkám v čase kedy Hollywoodske filmy o superhrdinoch boli ešte v plienkach. Ak sa superhrdinovia na obrazovkách stali cool, tak to len preto, lebo Jackmanov Wolverine ich cool spravil 🙂

1. J.K. Simmons ako James Jonah Jameson Jr.

Spider-Man (2002), Spider-Man 2 (2004), Spider-Man 3 (2007)

K dnešnému dňu neprišlo v Marvel svete k takej perfektnej zhode komiksovej postavy, herca a spracovania, aké bolo po Simmonsovi a editorovi Daily Bugle – J. J. Jamesonovi. Vzhľad, emócia a scenár boli proste perfektné. Simmons hovoril hlasom, ktorý ste si predstavovali, keď ste si čítali komiks – to je asi najväčšia poklona, ktorá sa dá zložiť hercovi stvárňujúcemu nejakú postavu. Je obrovská škoda, že s príchodom The Amazing Spiderman sme prišli o tak skvelú postavu. Dúfame, že ak sa James Jonah Jameson opäť dostane na obrazovky vráti sa aj Simmons, rovnako ako Judi Dench sa neustále objavuje vo filmoch z Jamesom Bondom v úlohe “M”. Nechceme už nikoho iného počuť kričať “Parker !!!”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Filmy

Benedict Cumberbatch je Doctor Strange !

Benedict Cumberbatch, ktorého môžete poznať z anglického seriálu “Sherlock,” alebo filmu The Hobbit: The Desolation of Smaug, podpísal podľa portálu Deadline zmluvu s Marvel Studios a stane sa hlavnou postavou v nadchádzajúcom filme Doctor Strange!

Doctor Strange je postava, ktorú vytvoril Stan Lee a Steve Ditko, prvýkrát sa objavila v roku 1963 v komikse “Strange Tales” #110. V príbehu sledujeme osud postavy Stephena Stranga (spomínaného aj vo filme Captain America: The Winter Soldier), brilantného neurochirurga, ktorý stratí pri autonehode cit v rukách. Kvôli tejto nehode už nemôže ďalej vykonávať prácu lekára, a tak sa vydá hľadať liek. Avšak nevie, že namiesto uzdravenia sa z neho stane “Master of the Mystic Arts”.

Marvel zatiaľ oficiálne nepotvrdil dátum premiéry tohto filmu, ale môžme očakávať, že tak urobí v najbližšej dobe. Podľa dohadov to bude 8. júl 2016.

pozrite si plagáty vytvorené fanúšikmi

doctor strange fan poster doctor strange fan poster
Zdroj: ComingSoon.net

Continue Reading

Filmy

[Prvý trailer] Avengers: Age of Ultron

Marvel vypustil prvý trailer k nadchádzajúcemu pokračovaniu Avengerov s podtitulom Age of Ultrom. Máme možnosť vidieť okrem iného nových členov teamu Quicksilver a Scarlet Witch, nový oblek Iron Mana – Hulkbuster a hlavného nepriateľa Ultrona.

Film bude mať premiéru 1. mája 2015

Continue Reading

Filmy

DC predstavilo 9 nových filmov !

DC Comics a Warner Bros. dnes odhalili filmy a chcú mu odkázať Marvelu, že sa ich vôbec neboja !

Predstavenie 8 nových filmov, ktoré sú naplánované na roky 2016 až 2020 neprekvapili iba potvrdili väčšinu špekulácií. Stalo sa tak deň po tom ako sa objavili informácie o tom, že Marvel sa chystá adaptovať komiksovú predlohu Civil War a to hneď vo filme Captain America 3 (2016) v ktorm by sa okrem iných mal objaviť vo veľkej úlohe aj Robert Downey Jr. (Iron Man).

Pozrite si tede to čo nás čaká a neminie zo sveta DC:

2016

  • Batman v Superman: Dawn of Justice (Henry Cavil – Superman, Ben Affleck – Batman, Gal Gadot – Wonder Woman)
  • Suicide Squad (inač známe ako Task Force X – čo by malo byť DC ekvivalentom k úspešnému filmu Guardians of the Galaxy)

2017

  • Wonder Woman (v hlavnej úlohe Gal Gadot)
  • Justice League (prvý časť – režisér Zack Snyder)

2018

  • The Flash (v hlavnej úlohe Ezra Miller)
  • Aquaman (v hlavnej úlohe Jason Momoa)

2019

  • Shazam (Dwayne “The Rock” Johnson – Black Adam)
  • Justice League 2 (režisér Zack Snyder)

2020

  • Cyborg (v hlavnej úlohe Ray Fisher)
  • Green Lantern

Ďaľšie, ešte zatiaľ nepredstavené filmy by mali byť samostatný film Batman a druhé pokračovanie Man of Steel, ktoré by mali byť tiež v kinách medzi rokmi 2016-2020 takže sa môžeme tešiť aj na prípady kedy budú až 3 filmy za rok od DC.

Continue Reading

Facebook

Title

Seriály3 years ago

Nový trailer na seriál LOKI je tu!

Marvel Studios zverejnilo trailer k Loki, svojmu tretiemu seriálu na Disney +.

Filmy9 years ago

Benedict Cumberbatch je Doctor Strange !

Benedict Cumberbatch, ktorého môžete poznať z anglického seriálu “Sherlock,” alebo filmu The Hobbit: The Desolation of Smaug, podpísal podľa portálu...

Filmy9 years ago

[Prvý trailer] Avengers: Age of Ultron

Marvel vypustil prvý trailer k nadchádzajúcemu pokračovaniu Avengerov s podtitulom Age of Ultrom. Máme možnosť vidieť okrem iného nových členov...

Filmy9 years ago

DC predstavilo 9 nových filmov !

DC Comics a Warner Bros. dnes odhalili filmy a chcú mu odkázať Marvelu, že sa ich vôbec neboja ! Predstavenie...

Seriály9 years ago

Fox údajne plánuje X-Men seriál

Bola to iba otázka času kedy príde na televíznu scénu seriál z prostredia X-Men. Podľa portálu Bleeding Cool, sa štúdio...

Filmy9 years ago

Deadpool film bude súčasťou X-Men Universe

Po dlhom čakaní bolo ohlásené (aj pod nátlakom fanúšikov), že film Deadpool bude. Scenárista filmu “X-Men: Days of Future Past” – Simon Kinberg potvrdil,...

Filmy10 years ago

InfoGrafika: premiéra Marvel & DC filmov

Portál IGN vytvoril prehľadnú infografiku o budúcich filmoch založených na komiksových superhrdinoch. Filmy sú zoradené podľa dátumu premiéry. Nájdete tu filmy od...

Seriály10 years ago

Arrow – veľké novinky a nový trailer

V poslednej dobe vychádzajú na povrch nové informácie ohľadom pripravovanej série Arrow. Nové postavy, oblek a vďaka San Diego Comic-con...

Seriály10 years ago

Firestorm a Captain Cold (The Flash)

Zdá sa, že Barry Allen bude mať v novom seriáli nových známych. Podľa oficiálneho vyhlásenia zo strany DC Comics sa...

Filmy10 years ago

Jason Momoa ako AQUAMAN je správna voľba

Aktualita o tom, že bol pravdepodobne Jason Momoa obsadený do filmu Batman v Superman a krátky pohľad na to prečo...

Trending

Copyright © 2021 ON Digital s.r.o.