Connect with us

Filmy

Thor: The Dark World

Thor je späť ! Pripravte sa na príbeh s Asgardmi, ktorý vás zoberie cez Deväť kráľovstiev, množstvo akcií, dobrodružstiev a samozrejme, veľa mávania rozpustených vlasov.

Príbeh

Dej sa odohráva jeden rok po udalostiach z filmu Avengers. Asgardský boh Thor sa snaží zachrániť svoj svet od tajomného nepriateľa staršieho než samotný vesmír. Týmto nepriateľom je Malekith, ktorý baží po pomste a chce uvrhnúť vesmír do temnoty. Tvárou v tvár nepriateľovi, ktorého dokonca ani samotný Odin a Asgardi nemôžu prekonať, sa musí Thor vydať s Jane Foster na nebezpečnú cestu, ktorá ho donúti k najvyšším obetám.

Je tu jedna vec, ktorú musíme pochváliť v Marvel Cinematic Universe, a to je potenciál pre množstvo pestrosti. Väčšinu postáv sme videli vo vlastných filmoch alebo vo filme Avengers, kedy každá postava priniesla niečo vlastné a neobyčajné do týchto príbehov. Thor sa však odlišuje asi najviac už len tým, že nepochádza zo Zeme. Hlavnou úlohou vo filme o Asgardians je nájsť správnu rovnováhu medzi Thorom a jeho priateľkou zo Zeme, Jane Foster.

Toto je už tretie objavenie sa Thora na filmovom plátne. V prvom filme sme mali iba málo záberov z prostredia Asgardov, a tak si to chceli filmári vynahradiť v druhom pokračovaní. Zoberú nás pozrieť “Nine Realms” a chaos, ktorý v nich vládne. Je to krásny pohľad pre oči, čo všetko sa deje v tomto novom svete. Niekedy je však práve toho tak veľa, že vo filme sa niektoré postavy objavia iba na malú chvíľu, no vy však túžite vedieť o nich viac ako nám filmári dovolia. Aj keď film sa odohráva práve v prostredí Asgardskej zeme, ak to tak môžeme povedať, neuvidíme tak často postavy ako Sif alebo Warriors Three. Síce sa objavia a majú aj v celku dobré scény, nie v tak veľkom množstve ako by sme čakali.

Film sa zameriava na postavu Malekith (the Dark Elf), dlhoročného nepriateľa všetkých Asgardov, ktorý sa celý film snaží dostať k predmetu, ktorý akoby náhodou opäť spojí Jane a Thora.

Čoskoro vypukne vojna cez niekoľko rôznych Realms, ale skôr než poslať do bojov Thora a armádu Asgardians, filmový príbeh sa zameriava na tému spojenia Thora a Lokiho. Ako ste možno počuli, prítomnosť Lokiho je veľmi cítiť, aj keď nie je súčasťou celého filmu. Tom Hiddleston naozaj žiari v tejto úlohe a zároveň tvorcovia sa snažia využiť celý potenciál. Čudujeme sa, že sa nesnažil, aby sme ho na obraze videli neustále. Počas celého filmu ste čakali, za ktorým rohom budete počuť jeho diabolský smiech, či kde opäť narazíte na jeho ďaľší trik či ilúziu.

Niekoľko scén vo filme by sme ani my neboli čakali, ale týmto smerom sa uberá vlastne celý Marvel vo filmoch, humor. Nachádza sa tu veľa scén, ktoré sa snažia diváka rozosmiať no niekedy až primitívnym vtipom. Scény s Lokim alebo návratom Darcy Lewis a Erika Selviga by sme mohli označili skôr za komédiu. Humor je v poriadku, pretože bez toho by film pôsobil sucho a nezaujímavo pre priemerného diváka.

Trailer

Vo filme sa stretáva mix Asgardských bojov a veľmi silného pôsobenia sci-fi prvkov. Videli sme, že Asgardská technológia sa viac podobá na mechanické stroje a “logické” vysvetlenia ako na pôvodnú komiksovú predlohu mystického/magického sveta. Najviac viditeľné je to v prípade bojových scén, kedy sme boli svedkami toho, že namiesto moderných zbraní sú použité štíty a meče. Pravdepodobne tento zámer nás má pripraviť na vizuálnu podobu Guardians of the Galaxy.

A potom tu máme Malekitha. Ako hlavný zloduch je veľmi ťažko čitateľný, a to teraz nehovoríme o zámere, ale skôr o nemožnosti pochopiť jeho motiváciu divákmi. V celkovom obraze nepôsobil ako zlá postava (v kvalite spracovania príbehu), ale skôr obstojná.

Záver

 • veľmi pomalý začiatok
 • diváka pozerá na film ale nemá pociť ako keby bol súčasťou príbehu
 • začiatočné scény sú šité horúcou ihlou, a všetko sa stane veľmi rýchlo a naraz
 • veľmi príjemné sledovanie vďaka chémii medzi Lokim a Thorom
 • veľa odkazov na existujúci Marvel Cinematic Universe
 • nenechýba humor a akcia, a to je záruka, že film si užije väčšina divákov

Možno to nebol film zameraný hlavne na Asgardov, ako sa pôvodne očakávalo, ale určite sme nahliadli do ich vesmíru, aby nás navnadili na ďalšie vesmírne pokračovania Marvelu v podobe Guardians of the Galaxy. Ak sa Vám film Thor: The Dark World páčil ako nám tak sa môžete tešiť, lebo Marvel potvrdil pokračovanie Thor 3.

Bonus:

Ako čerešničku na torte Vám prinášame predtým nezverejnené zábery kastingu Toma Hiddlestona na úlohu Thora. Áno dobre ste počuli, na úlohu boha hromu 🙂

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Filmy

Benedict Cumberbatch je Doctor Strange !

Benedict Cumberbatch, ktorého môžete poznať z anglického seriálu “Sherlock,” alebo filmu The Hobbit: The Desolation of Smaug, podpísal podľa portálu Deadline zmluvu s Marvel Studios a stane sa hlavnou postavou v nadchádzajúcom filme Doctor Strange!

Doctor Strange je postava, ktorú vytvoril Stan Lee a Steve Ditko, prvýkrát sa objavila v roku 1963 v komikse “Strange Tales” #110. V príbehu sledujeme osud postavy Stephena Stranga (spomínaného aj vo filme Captain America: The Winter Soldier), brilantného neurochirurga, ktorý stratí pri autonehode cit v rukách. Kvôli tejto nehode už nemôže ďalej vykonávať prácu lekára, a tak sa vydá hľadať liek. Avšak nevie, že namiesto uzdravenia sa z neho stane “Master of the Mystic Arts”.

Marvel zatiaľ oficiálne nepotvrdil dátum premiéry tohto filmu, ale môžme očakávať, že tak urobí v najbližšej dobe. Podľa dohadov to bude 8. júl 2016.

pozrite si plagáty vytvorené fanúšikmi

doctor strange fan poster doctor strange fan poster
Zdroj: ComingSoon.net

Continue Reading

Filmy

[Prvý trailer] Avengers: Age of Ultron

Marvel vypustil prvý trailer k nadchádzajúcemu pokračovaniu Avengerov s podtitulom Age of Ultrom. Máme možnosť vidieť okrem iného nových členov teamu Quicksilver a Scarlet Witch, nový oblek Iron Mana – Hulkbuster a hlavného nepriateľa Ultrona.

Film bude mať premiéru 1. mája 2015

Continue Reading

Filmy

DC predstavilo 9 nových filmov !

DC Comics a Warner Bros. dnes odhalili filmy a chcú mu odkázať Marvelu, že sa ich vôbec neboja !

Predstavenie 8 nových filmov, ktoré sú naplánované na roky 2016 až 2020 neprekvapili iba potvrdili väčšinu špekulácií. Stalo sa tak deň po tom ako sa objavili informácie o tom, že Marvel sa chystá adaptovať komiksovú predlohu Civil War a to hneď vo filme Captain America 3 (2016) v ktorm by sa okrem iných mal objaviť vo veľkej úlohe aj Robert Downey Jr. (Iron Man).

Pozrite si tede to čo nás čaká a neminie zo sveta DC:

2016

 • Batman v Superman: Dawn of Justice (Henry Cavil – Superman, Ben Affleck – Batman, Gal Gadot – Wonder Woman)
 • Suicide Squad (inač známe ako Task Force X – čo by malo byť DC ekvivalentom k úspešnému filmu Guardians of the Galaxy)

2017

 • Wonder Woman (v hlavnej úlohe Gal Gadot)
 • Justice League (prvý časť – režisér Zack Snyder)

2018

 • The Flash (v hlavnej úlohe Ezra Miller)
 • Aquaman (v hlavnej úlohe Jason Momoa)

2019

 • Shazam (Dwayne “The Rock” Johnson – Black Adam)
 • Justice League 2 (režisér Zack Snyder)

2020

 • Cyborg (v hlavnej úlohe Ray Fisher)
 • Green Lantern

Ďaľšie, ešte zatiaľ nepredstavené filmy by mali byť samostatný film Batman a druhé pokračovanie Man of Steel, ktoré by mali byť tiež v kinách medzi rokmi 2016-2020 takže sa môžeme tešiť aj na prípady kedy budú až 3 filmy za rok od DC.

Continue Reading

Facebook

Title

Seriály3 years ago

Nový trailer na seriál LOKI je tu!

Marvel Studios zverejnilo trailer k Loki, svojmu tretiemu seriálu na Disney +.

Filmy9 years ago

Benedict Cumberbatch je Doctor Strange !

Benedict Cumberbatch, ktorého môžete poznať z anglického seriálu “Sherlock,” alebo filmu The Hobbit: The Desolation of Smaug, podpísal podľa portálu...

Filmy10 years ago

[Prvý trailer] Avengers: Age of Ultron

Marvel vypustil prvý trailer k nadchádzajúcemu pokračovaniu Avengerov s podtitulom Age of Ultrom. Máme možnosť vidieť okrem iného nových členov...

Filmy10 years ago

DC predstavilo 9 nových filmov !

DC Comics a Warner Bros. dnes odhalili filmy a chcú mu odkázať Marvelu, že sa ich vôbec neboja ! Predstavenie...

Seriály10 years ago

Fox údajne plánuje X-Men seriál

Bola to iba otázka času kedy príde na televíznu scénu seriál z prostredia X-Men. Podľa portálu Bleeding Cool, sa štúdio...

Filmy10 years ago

Deadpool film bude súčasťou X-Men Universe

Po dlhom čakaní bolo ohlásené (aj pod nátlakom fanúšikov), že film Deadpool bude. Scenárista filmu “X-Men: Days of Future Past” – Simon Kinberg potvrdil,...

Filmy10 years ago

InfoGrafika: premiéra Marvel & DC filmov

Portál IGN vytvoril prehľadnú infografiku o budúcich filmoch založených na komiksových superhrdinoch. Filmy sú zoradené podľa dátumu premiéry. Nájdete tu filmy od...

Seriály10 years ago

Arrow – veľké novinky a nový trailer

V poslednej dobe vychádzajú na povrch nové informácie ohľadom pripravovanej série Arrow. Nové postavy, oblek a vďaka San Diego Comic-con...

Seriály10 years ago

Firestorm a Captain Cold (The Flash)

Zdá sa, že Barry Allen bude mať v novom seriáli nových známych. Podľa oficiálneho vyhlásenia zo strany DC Comics sa...

Filmy10 years ago

Jason Momoa ako AQUAMAN je správna voľba

Aktualita o tom, že bol pravdepodobne Jason Momoa obsadený do filmu Batman v Superman a krátky pohľad na to prečo...

Trending

Copyright © 2021 ON Digital s.r.o.