Connect with us

Filmy

Všetko čo zatiaľ vieme o filme Superman vs Batman

Comi-con v San Diegu ako najväčšia udalosť komiksového sveta priniesla veľa noviniek ale asi to najväčšie prekvapenie priniesol Zack Snyder. To je ten chlapík, ktorý pre nás spravil filmy ako 300, Watchmen, Suckerpunch a naposledy skvelého Man of Steel.

Príbeh

Na stage prišiel Zack Snyder a Harry Lennix, ktorý prečítal hlášku (ukážku) s animated film Batman: The Dark Knight Returns:

Chcem aby si si pamätal Clark, po všetky roky čo prídu, v tvojich súkromných chvíľach. Chcem aby si si pamätal moju ruku na tvojom hrdle. Chcem aby si si pamätal muža, ktorý ťa porazil.

V príbehu, ktorý sa odohrával v Batman: The Dark Knight Returns je Bruce Wayne už 10 rokov vo výslužbe a má 55 rokov. Gotham upadá ale “dedko” Bruce si povie že ho ešte naposledy zachráni. Samozrejme sa mu to podarí a následne je Superman poverený prezidentom Spojených štátov aby Batmana zastavil a uväznil pre jeho činy voči humanite a ľudskosti. Aj napriek kamarátskemu vzťahu sa na túto úlohu Superman podujme. Celý film vyústi ako sa predpokladalo do súboja Batmana  a Supermana. Batman za pomoci svojih vynálezov a obleku sa dokáže postaviť voči sile Supermana a využíva jeho ľudskú slabosť, že nechce ublížiť svojmu priateľovi. Okrem ľudskej slabosti využíva aj jeho slabosť v podobe kryptonitu, kde mu na pomoc príde Green Arrow a spolu oslabia Supermana. V tej chvíľi má Batman navrch a následne premôže muža z ocele a povie mu tú známu vetu o ktorej sa píše vyššie.

Pre prípad, že si neviete vyvodiť čo vlastne malo znamenať vystúpenie Zacka na Comic-Cone, jedná sa o príbeh z ktorého pravdepodobne bude čerpač pre svoj seqvel Man of Steel 2. Takže môžte sa tešiť na fight Batman vs Superman, skúsený Batman a neskúsený Superman…  kde batman nakope Supermana aby sa dokázalo, že človek je silnejší a múdrejší ako osoba s “nadľudskými” schopnosťami.

Čo tomu napovedá je aj fakt, že režisérom pre animated film bol Jay Oliva, ktorý zároveň je story artist pre Man of Steel…

Postavy a herci

The Dark Knight

Tak a prišlo oficiálne predstavenie od WB. Novým Batmanom v pokračovaní Man of Steel bude práve oscarový herec Ben Affleck. Na internetových fórach sa však strhla vlna nevôle. Predpokladám však, že pri ohlásení akéhokoľvek herca by nebola úplná spokojnosť. Ben Affleck je herec, ktorý dokázal stvárniť nespočetne veľa úloh medzi ktoré patrí aj superhrdina od Marvelu, DareDevil.

Tak ako boli veľké nezhody o rolu Jokera vo filme The Dark Knight Rises, ktorú nakoniec obsadil skvelým výkonom Hughe Ledger si trúfam povedať, že Ben Afflack bude rovnako dobrá voľba. Ďaľší príklad, rovnako na rolu Batmana je práve Michael Keaton, ktorému nedávali veľké šance a dokonca písali aj petície. Nakoniec sa však ukázal ako ten správny na túto rolu.

Nový kostým pre Bena Afflecka

Kevin Smith: “Videl som nový kostým Batmana. No nielen to, video som fotku nového kostýmu na ňom (Ben Affleck). Nechcem nič prezradiť lebo je to na nich (Zack Snyder  a spol.), len chcem povedať, že ste takýto kostým nevideli ešte v žiadnom filme. Pre mňa ako komiksového fanúšika to bolo ohromujúce. Každý predtým sa snažil spraviť taký Matrix/X-men čierny oblek.”

Pravdepodobne oblek bude inšpirovaný grafikom Jimom Lee, ktorý vytvoril modro/šedý oblek pre Batmana.

Dick Grayson / Nightwing

Latino Review’s El Mayimbe prinieslo spávu, že aj tento Batmanov spolubojovník sa tiež objaví vo filme. V mladosti si Dicka zobral pod svoje ochranné krídla práve Bruce Wayne a vychoval ho ako svojho najbližšieho partnera v boji so zločinom – Robina. Ako Dick, rástol prebral na seba novú super-identitu menom Nightwing.

Wonder Woman / Princess Diana of Themyscira

Zack Snyder zadal agentúram aby hľadali ženu do dôležitej postavy v jeho nadchádzajúcom filme. Zatiaľ čo mnohí stále veria, že “vysoká, čiernovláska, športová a exotická” žena je v skutočnosti len láska Bruca Wayna, špekulácie však naznačujú, že ide v skutočnosti o Wonder Woman. Zasvätení ľudia však veria, že plán je nielen mať vo filme Batmana a Supermana ale aj niekoľko členov Justice League. Nie je jasné, ktorý členovia ale Wonder Woman a Flash sú najpravdepodobnejší kandidáti. Do najužšieho výberu na rolu tejto amazonky sa vraj dostali: Elodie Yung (G.I. Joe: Retaliation’s), Olga Kurylenko (Oblivion) a Gal Gadot (Fast and Furious).

UPDATE: DC Comics a WB potvrdili, že úlohu Wonder Woman stvárni Gal Gadot. 

Záver

Na tento veľmi očakávaný film sa môžeme tešiť v kinách 17. júla 2015. (UPDATE: presunuté na 6.mája 2016) DC a Warner Bros. sa budú snažiť konkurovať týmto mega filmom práve The Avengers: Age of Ultron, ktorý má prísť v tom istom období. DC chce týmto filmom súčastne navnadiť na jeho ďaľší mega-film Justice League, ktorý sa plánuje už niekoľko rokov no stále sa nedostalo k jeho výrobe. Dúfame, že sa to čoskoro zmení :)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Filmy

Benedict Cumberbatch je Doctor Strange !

Benedict Cumberbatch, ktorého môžete poznať z anglického seriálu “Sherlock,” alebo filmu The Hobbit: The Desolation of Smaug, podpísal podľa portálu Deadline zmluvu s Marvel Studios a stane sa hlavnou postavou v nadchádzajúcom filme Doctor Strange!

Doctor Strange je postava, ktorú vytvoril Stan Lee a Steve Ditko, prvýkrát sa objavila v roku 1963 v komikse “Strange Tales” #110. V príbehu sledujeme osud postavy Stephena Stranga (spomínaného aj vo filme Captain America: The Winter Soldier), brilantného neurochirurga, ktorý stratí pri autonehode cit v rukách. Kvôli tejto nehode už nemôže ďalej vykonávať prácu lekára, a tak sa vydá hľadať liek. Avšak nevie, že namiesto uzdravenia sa z neho stane “Master of the Mystic Arts”.

Marvel zatiaľ oficiálne nepotvrdil dátum premiéry tohto filmu, ale môžme očakávať, že tak urobí v najbližšej dobe. Podľa dohadov to bude 8. júl 2016.

pozrite si plagáty vytvorené fanúšikmi

doctor strange fan poster doctor strange fan poster
Zdroj: ComingSoon.net

Continue Reading

Filmy

[Prvý trailer] Avengers: Age of Ultron

Marvel vypustil prvý trailer k nadchádzajúcemu pokračovaniu Avengerov s podtitulom Age of Ultrom. Máme možnosť vidieť okrem iného nových členov teamu Quicksilver a Scarlet Witch, nový oblek Iron Mana – Hulkbuster a hlavného nepriateľa Ultrona.

Film bude mať premiéru 1. mája 2015

Continue Reading

Filmy

DC predstavilo 9 nových filmov !

DC Comics a Warner Bros. dnes odhalili filmy a chcú mu odkázať Marvelu, že sa ich vôbec neboja !

Predstavenie 8 nových filmov, ktoré sú naplánované na roky 2016 až 2020 neprekvapili iba potvrdili väčšinu špekulácií. Stalo sa tak deň po tom ako sa objavili informácie o tom, že Marvel sa chystá adaptovať komiksovú predlohu Civil War a to hneď vo filme Captain America 3 (2016) v ktorm by sa okrem iných mal objaviť vo veľkej úlohe aj Robert Downey Jr. (Iron Man).

Pozrite si tede to čo nás čaká a neminie zo sveta DC:

2016

  • Batman v Superman: Dawn of Justice (Henry Cavil – Superman, Ben Affleck – Batman, Gal Gadot – Wonder Woman)
  • Suicide Squad (inač známe ako Task Force X – čo by malo byť DC ekvivalentom k úspešnému filmu Guardians of the Galaxy)

2017

  • Wonder Woman (v hlavnej úlohe Gal Gadot)
  • Justice League (prvý časť – režisér Zack Snyder)

2018

  • The Flash (v hlavnej úlohe Ezra Miller)
  • Aquaman (v hlavnej úlohe Jason Momoa)

2019

  • Shazam (Dwayne “The Rock” Johnson – Black Adam)
  • Justice League 2 (režisér Zack Snyder)

2020

  • Cyborg (v hlavnej úlohe Ray Fisher)
  • Green Lantern

Ďaľšie, ešte zatiaľ nepredstavené filmy by mali byť samostatný film Batman a druhé pokračovanie Man of Steel, ktoré by mali byť tiež v kinách medzi rokmi 2016-2020 takže sa môžeme tešiť aj na prípady kedy budú až 3 filmy za rok od DC.

Continue Reading

Facebook

Title

Seriály3 years ago

Nový trailer na seriál LOKI je tu!

Marvel Studios zverejnilo trailer k Loki, svojmu tretiemu seriálu na Disney +.

Filmy10 years ago

Benedict Cumberbatch je Doctor Strange !

Benedict Cumberbatch, ktorého môžete poznať z anglického seriálu “Sherlock,” alebo filmu The Hobbit: The Desolation of Smaug, podpísal podľa portálu...

Filmy10 years ago

[Prvý trailer] Avengers: Age of Ultron

Marvel vypustil prvý trailer k nadchádzajúcemu pokračovaniu Avengerov s podtitulom Age of Ultrom. Máme možnosť vidieť okrem iného nových členov...

Filmy10 years ago

DC predstavilo 9 nových filmov !

DC Comics a Warner Bros. dnes odhalili filmy a chcú mu odkázať Marvelu, že sa ich vôbec neboja ! Predstavenie...

Seriály10 years ago

Fox údajne plánuje X-Men seriál

Bola to iba otázka času kedy príde na televíznu scénu seriál z prostredia X-Men. Podľa portálu Bleeding Cool, sa štúdio...

Filmy10 years ago

Deadpool film bude súčasťou X-Men Universe

Po dlhom čakaní bolo ohlásené (aj pod nátlakom fanúšikov), že film Deadpool bude. Scenárista filmu “X-Men: Days of Future Past” – Simon Kinberg potvrdil,...

Filmy10 years ago

InfoGrafika: premiéra Marvel & DC filmov

Portál IGN vytvoril prehľadnú infografiku o budúcich filmoch založených na komiksových superhrdinoch. Filmy sú zoradené podľa dátumu premiéry. Nájdete tu filmy od...

Seriály10 years ago

Arrow – veľké novinky a nový trailer

V poslednej dobe vychádzajú na povrch nové informácie ohľadom pripravovanej série Arrow. Nové postavy, oblek a vďaka San Diego Comic-con...

Seriály10 years ago

Firestorm a Captain Cold (The Flash)

Zdá sa, že Barry Allen bude mať v novom seriáli nových známych. Podľa oficiálneho vyhlásenia zo strany DC Comics sa...

Filmy10 years ago

Jason Momoa ako AQUAMAN je správna voľba

Aktualita o tom, že bol pravdepodobne Jason Momoa obsadený do filmu Batman v Superman a krátky pohľad na to prečo...

Trending

Copyright © 2021 ON Digital s.r.o.